To, czym nie mam ochoty zaśmiecać strony
Blog > Komentarze do wpisu

Kochamy polskie seriale część 14

Wszyscy siedzą i zamulają w pracy albo na zimnym urlopie (sprawdzić czy nie ZAGRANICO), w feedzie dostaję wyłącznie fotki kotków (dzięki czemu, niektórzy z was właśnie zostali moimi dalszymi znajomymi) i narzekania, że w kraju zimno, na zachodzie bez zmian i się ktoś przeziębił (nie spać przy otwartym oknie). W ogóle, wydaje mi się, że tylko ja się na dzisiaj tak załatwiłem, że mam do zrobienia trzy prezentacje i jakieś pół giga raportów okresowych.
Dlatego korzystam z tej krótkiej chwili przerwy i nie mieszkając przechodzę do meritum.
Incepcyjnie było. W The Big Bang Theory (dalej jako TBBT, chociaż nie jestem pewien, czy będę dalej w tekście korzystał z tego tytułu), Sheldon w swoim wątku, zaczął płakać, że serial Alphas skończył się cliffhangerem, w związku z czym zaczął wydzwaniać do wytwórni i do twórców serialu. Do pierwszej, żeby wznowili produkcję, do drugich, żeby się dowiedzieć jak ewentualnie chcieli to zakończyć.
Stwierdziłem zatem, że zerknę o co chodzi. Chodzi o to, że Alphas to serial niemalże identyczny z Heroes, którzy byli oglądalni w pierwszych dwóch sezonach i nawet mi się podobali, stwierdziłem więc, że popatrzę na Alphas (o matko, co za złe zdanie mi wyszło).
Superludzie z supermocami, no co za odkrywczy temat. Nie pamiętam już dobrze Heroes, ale mam wrażenie, że Alphas zrzynają jota w jotę. Jedno im trzeba oddać - wymyślili fajniejsze i bardziej realistyczne[1] supermoce, moim faworytem jest super snajper i koleś widzący jakie skutki wywołają różne akcje (w skrócie), dzięki czemu mamy fajną scenę ucieczki z opancerzonego pojazdu.
I zanim się zorientowałem, wkręciłem się w pierwszy sezon. A potem przyszedł drugi, w którym wszyscy bohaterowie postanowili zostać skurwielami. A potem zaczęła coraz częściej pojawiać się Summer Glau i serial skasowano[2]
Kasacja serialu, którego drugi sezon zakończył się cliffhangerem? Co za chuje bezlitosne. Doszedłem do finału drugiego sezonu, obejrzałem tego cliffhangera i zacząłem dumać nad bytowaniem. Pierwsza myśl była mało odkrywcza i chyba niezbyt oryginalna, bo brzmiała nie ma bytu bez odbytu.
Druga pogrążyła mnie w smutku, bo stwierdziłem, że chyba jestem jakiś głupi bo albo czegoś z serialu nie zrozumiałem, albo nie znam znaczenia słowa cliffhanger.
Trzecia zaś była taka, że Chuck Lorre (twórca TBBT, wiedziałem, że może się przydać w dalszej części tekstu) nie wie co mówi. Przecież zakończyli to tak, że można sobie wymyślić swoją własną wersję i mieć wyjebane na fakt kasacji.
No i mam zgryz.
Jak podobali się wam Heroes, macie dwa dni do zabicia i świadomie przyjmiecie na klatę fakt, że Alphas to serial bardzo podobny, możecie obejrzeć. Jak nie, to nie. Ale jak nie, to stracicie szansę na to, żeby mi wytłumaczyć, w którym miejscu myli się Lorre. Albo ja.
Wróć, w sumie to żadna zachęta. Oglądacie na własne ryzyko, reklamacji nie przyjmuję.

[1] W sensie nikt nie lata nad Manhattanem, chociaż koleś śmigający po suficie jak jaszczurka, bardzo mnie rozśmieszył. Nie będę dyskutował na temat zestawienia ze sobą słów realistyczne i supermoce.
[2] Istnieje teoria, że Summer Glau jest inkarnacją boginii pecha i niskich oglądalności, i wszystkie seriale, w których występuje albo pojawia się w więcej niż 3 odcinkach, zostają wkrótce skasowane. Firefly, Terminator:SCCh, 4400, Unit, Dollhouse, Cape, Alphas. Przypadek? Nie sądzę. 

czwartek, 02 maja 2013, radkowiecki

Polecane wpisy

  • Pacific Rim z bólem dupy

    No więc ja z tej strony, chciałem wszystkich miłośników dobrej zabawy latem, zaprosić do oglądania filmu Pacific Rim gdyż jest dobry i nie słuchajcie takiego je

  • Kochamy polskie seriale część 15

    Miałem zacząć z wysokiego C i zacząć jechać znowu po rowerzystach, że niby patrzcie, trzeci dzień z rzędu, jaki ze mnie monotematyczny gość ale nie chce mi się,

  • Kochamy polskie seriale część 13

    Oglądam dużo seriali bo nie potrzebuję spać długo. I się zastanawiam co się porobiło z kilkoma produkcjami, które rokowały, które polubiłem a potem zeszło z nic

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2013/05/02 16:35:05
Również zaczęłam oglądać Alphas po ostatnim odcinku TBBT ;) jednak z braku czasu doszłam dopiero do połowy 1 sezonu. Podyskutuję, gdy skończę :)
-
ajk
2013/05/02 20:09:56
W TBBT Summer Galu wystąpiła na razie tylko w jednym odcinku. Uff.
-
2013/05/03 17:23:11
Alphas oglądam ponieważ Ryan Cartwright oraz David Strathairn. Oraz postać grana przez Ryana Cartwrighta (arcydziełko koncepcyjne i aktorskie).
Muszę zatem podciągnąć drugi sezon, mówisz, że kończy się dziwnie?
-
2013/05/05 09:49:16
Jedna z bohaterek Alphas pojawia się potem epizodycznie w Warehouse 13 (który to serial w ogóle jest przytułkiem dla bohaterów anulowanych seriali SyFy patrz - Doug Fargo z "Eureka" ). Tak zupełnie bez związku z notką :)